28 marca , im.: Anieli, Kasrota, Soni

Ogłoszenia 12.06.2022 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Nabożeństwo czerwcowe dziś i poniedziałek o godz. 17:45, w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dra Kościoła.

Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00. Po Mszy św różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła. Fatimę w tym miesiącu prowadzić będzie ks. kan. Ryszard Pałka, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Paczółtowicach. Zapraszamy.

W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie prosimy udekorowanie domów i przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie procesji:

ołtarz I przy kościele – Młodzież

ołtarz II przy ul. Armii Kraków – Żywy Różaniec Mężczyzn

ołtarz III przy skrzyżowaniu ul. Kustronia i Zina – Neokatechumenat

ołtarz IV przy skrzyżowaniu ul. Siarczanej i Cieplej – Żywy Różaniec Kobiet

Msze św. w Boże Ciało do południa w kościele i w kaplicy jak w każdą niedzielę.

Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dzieci w strojach krakowskich do sypania kwiatów. Asysty procesyjne prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi.

W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

Procesja w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.

W piątek III miesiąca koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych w naszym kościele o godz. 17:45.

Taca z najbliżej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

Nawiedzenie ikony św. Rodziny w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach 21-22 czerwca / wtorek-środa /. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Halinę Czekalską, Kazimierza Tratkiewicza. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, radosnego świętowani, dobrego tygodnia.