dodano: 2022-05-14 08:57:28 edycja: 2022-05-21 16:29:12 autor: 59 odsłon: 554

Ogłoszenia 15.05.2022 - 5 Niedziela Wielkanocna

Witamy w naszej parafii kleryków Krakowskiego Seminarium Duchownego, którzy z nami się modlą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Nabożeństwo majowe dziś i w tygodniu o godz.17:45, w kaplicy św. Teresy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:45.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski

W poniedziałek, wtorek i środę modlić się będziemy o urodzaje i za kraje głodujące w czasie nabożeństw majowych /dawne „ dni krzyżowe” /.

Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 19:00 na plebanii.

Uroczystość I Komunii świętej dla dzieci klasy III B ze SP nr 49 w sobotę o godz. 10:00, dla dzieci klasy III C o godz. 12:00.

Pierwsza spowiedź dla dzieci w piątek. Szczegóły podano rodzicom i dzieciom.

Spowiedź dla rodzin w piątek od godz. 17:30 – 18:30.

Biały tydzień dla dzieci, które w dniu wczorajszym przyjęły I Komunię Św. codziennie o godz. 17:45 – majówka, a po niej Msza św. Zapraszamy.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za liczne ofiary wpłacane również na konto parafii, czy przekazywane na tacę.

Na chwilę obecną malowanie kościoła zostało zakończone. Od poniedziałku będzie remontowana klatka schodowa przy wejściu od zakrystii. Natomiast w kościele chcemy jeszcze wymienić drzwi wahadłowe boczne na takie same tylko jednoskrzydłowe, oraz zawiesić odnowioną figurę św. Antoniego. Z czasem będziemy odnawiać metaloplastykę ołtarza głównego i ołtarzy bocznych. W tych zagadnieniach czekamy na ostatnie uzgodnienia z miejskim konserwatorem zabytków.

Kaplica św. Józefa jest już na ukończeniu. Jednakże na ostateczny wystój trzeba nam będzie poczekać.

Remont dachu na kościele we współpracy ze Społecznym Komitetem Ochrony Zabytków Krakowa został rozłożony na trzy lata. Rozpocznie się w tym bądź przyszłym roku.

Wotum wdzięczności Bogu i ludziom za dar renowacji świątyni pragniemy wyrazić w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w niedzielę 29 maja o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wiesława Bielaka, Irenę Ożóg, Pawła Talagę. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.

Dzisiejszym solenizantkom i solenizantom, szczególnie S. przełożonej Zofii – organistce życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

Wszystkim dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia.

14 maja 2022r. 21 maja 2022r. 59 554