dodano: 2022-02-24 09:18:36 edycja: 2022-03-04 11:39:32 autor: 59 odsłon: 634

Ogłoszenia 27.02.22 - 8 Niedziela Zwykła

Solidaryzując się z narodem ukraińskim modlimy się o pokój na Ukrainie i na terenach Europy środkowej i wschodniej. W tej intencji śpiewamy na Mszach świętych suplikacje.

Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem.

O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 - modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Różańcowe. O godz. 17:00 - adoracja młodzieży i studentów. O godz. 17:30 - nieszpory.

Jutro i we wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00, po Mszy św. ze względu trwające prace wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz.10:00.

Po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:00, Modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie o godz. 17:30.

W kaplicy św. Teresy wystawienie Najświętszego Sakramentu dziś po Mszy św, porannej do godz. 11:00. Jutro w kaplicy chwila adoracji Pana Jezusa połączona z modlitwą o pokój po Mszy św. wieczornej.

W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej, który trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej / 12 czerwca /.

W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 6:30 9:00, 16:00 dla dzieci, 18:00 z nowenną do MBNP i o godz.20:00 dla młodzieży, studentów i powracających z pracy/. W kaplicy św. Teresy Msze św o godz. 8:00 i 17:00.

Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta /od 18 do 60 r. życia/, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek /od 14 r. życia do śmierci/. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na :

Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. o godz. 18:00.

W piątek – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź dzieci, dorosłych oraz adoracja Pana Jezusa w piątek od godz. 17:00.

Msza św. dla uczniów klas VII-ch i VIII-ch przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz dla młodzieży i studentów w piątek o godz. 19:00. Okazja do spowiedzi dla młodzieży od godz. 18:45. Po Mszy św. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Msze św. w kaplicy w poniedziałek o godz. 17:00, w piątek i w sobotę o godz.8:00.

Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w pierwszą sobotę w kościele o godz. 8:00. Po Mszy św. różaniec i 15 minutowa medytacja.

Odwiedziny starszych i chorych parafian z posługa sakramentalną w sobotę od godz. 8:30. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie do czwartku włącznie.

Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, Ojca Świętego, Radio Maryja i Telewizji TRWAM w sobotę o godz. 17.30. Po nim Msza Święta.

Zmianka Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.

Rekolekcje wielkopostne od przyszłej niedzieli do środy 9 marca / Poprowadzi je ks. bp. Janusz Mastalski, który w tym czasie będzie również wizytował naszą parafię. Powitanie Ks. Biskupa w niedzielę przed poranną Mszą św.

W przyszła niedzielę Msze św. z naukami dla dorosłych, o godz.10:30 z uwzględnieniem dzieci.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjno-rekolekcyjnym w kaplicy św. Teresy godz. 16:00, w kościele o godz. 17:00.

W poniedziałek 7 marca :

godz. 8:00 Msza św. z nauką dla dorosłych godz. 17:00 Msza św. z nauką dla dorosłych w kaplicy godz. 18:00 Msza św. z nauką dla dorosłych, po Mszy św. nauka stanowa dla rodziców

Plan rekolekcji jest wydrukowany na ulotkach, prosimy o jego zabranie ze stolika pod chórem oraz jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Harmonogram spotkań Ks. Biskupa w ramach wizytacji - niedziela 6 marca:

8.00 – Spotkanie: Róże Różańcowe, Margaretki, Bractwo Franciszkańskiego Zakonu Święckiego, Zespół Charytatywny, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Krąg Biblijny (w kościele)

8.30 – Spotkanie z Radą Parafialną (w salce)

10. 00 – Spotkanie: Oaza, Grupy Apostolskie, scholka, ministranci, lektorzy,

13.00 – Chór, Neokatechumenat

14.00 – Spotkania indywidualne z kapłanami

15.00 – Wizyta u Sióstr

W minionym tygodniu na ogrzewanie zebraliśmy 8250zł. Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wszelką dobroć, ofiarność, za liczne wpłaty na konto parafii dzięki którym możemy kontynuować nasze prace inwestycyjne. Życzymy Bożej opieki, błogosławionego tygodnia.

24 lutego 2022r. 04 marca 2022r. 59 634