dodano: 2021-04-13 11:28:00 edycja: 2021-06-04 14:59:41 autor: 1 odsłon: 1420

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Palmowa 28.03.2021

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa.Przed nami najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Ze względu na epidemię przeżyjmy je za pośrednictwem transmisji internetowej, telewizji czy radia.

Gorzkie Żale dziś o godz. 17:00, w kaplicy o godz. 16:00.

Możliwość spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii:
poniedziałek, wtorek środa od godz. 6:00 – 7:00 i popołudniu od godz. 17:00 – 18:30. W czwartek od godz. 16:00 – 17:45.
W piątek i w sobotę od godz. 7:00 – 17:45 / dyżur jednego kapłana w konfesjonale/.

P. Katarzyna Jawor – misjonarka dziękuje wszystkim za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na ubogich w Peru. Zebrała na tacę 8321zł. 5 Euro.

TRIDUUM SACRUM

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Kościół otwarty będzie do godz.22:00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
Kościół otwarty od godz. 7:00 do godz. 23:00 – okazja do osobistej adoracji.

W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Celebruje liturgię Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa i nowenna do Miłosierdzia Bożego w kościele i w kaplicy o godz. 15:00. Nabożeństwo Wielkopiątkowe składa się z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego .W naszej parafii liturgia o godz. 18:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek wierni między 18-tym, a rozpoczęciem 60-go roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Nawiedzając i adorując Pana Jezusa w Grobie Pańskim możemy również oddać cześć Krzyżowi Świętemu przez przyklęknięcie, lub głęboki ukłon /bez ucałowania /.

WIELKA SOBOTA – DZIEŃ WIGILII PASCHALNEJ
Kościół otwarty od godz.7:00 – okazja do osobistej adoracji Pana Jezusa w Grobie

POŚWIĘCENIE POKARMÓW – na parkingu wokół kościoła / jeśli będzie to tylko możliwe i sprzyjająca pogoda / od godz. 9:00 do godz. 13:00 co godzinę.
Przed kaplicą św. Teresy o godz. 10:00 i 13:00.
Poświęcenia pokarmów można będzie dokonać też w domach, / jak rok temu / w niedzielę przed śniadaniem wielkanocnym. Szczegóły na stronie internetowej.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego w sobotę, w kościele o godz. 15:00, a od niedzieli Wielkanocnej codziennie o godz. 17:45.

Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19:00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy przed kościołem od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, w kościele będziemy słuchać orędzia paschalnego, słowa Bożego, zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Całość zwieńczy uroczysta liturgia Eucharystyczna i procesja rezurekcyjna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec z osłonkami.

Dodatkowa Msza św. w Święta Wielkanocne / niedziela i poniedziałek / w kościele o godz.14:00.

niedzielę Wielkanocną jeśli będą sprzyjające okoliczności / zgodnie z pozwoleniem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego/ Msze św. o godz. 10:30 i 12:00 będą sprawowane na zewnątrz świątyni przed Domem Katechetycznym. Dokładną informację zamieścimy na stronie internetowej parafii najpóźniej w sobotę 3 kwietnia.

Niech Boży Duch pomaga Wszystkim doświadczać Miłości Odkupienia i Radości Zmartwychwstania!

13 kwietnia 2021r. 04 czerwca 2021r. 1 1420