dodano: 2021-04-13 14:39:31 edycja: 2021-05-22 12:26:33 autor: 1 odsłon: 477

Liturgiczna Służba Ołtarza • Liturgiczna Służba Ołtarza to duszpasterstwo zrzeszające młodych chłopców,
  którzy pragną być bliżej Boga i bliżej Chrystusa eucharystycznego. Aktualnie Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii ma w swoich szeregach 13 chłopców z czego 6 jest ministrantami a 7 lektorami.

  Przed promocjami  zarówno ministranckimi jak i lektorskimi kandydaci przechodzą serię spotkań  czyli tzw. kurs przygotowawczy. Stają się ministrantami i lektorami po złożeniu uroczystej przysięgi podczas Mszy Świętej.  

  W głównej mierze LSO to ministranci. Słowo ministrant oznacza służyć, pomagać i takie jest nasze zadanie-służyć Jezusowi przy ołtarzu. Ministranci i lektorzy naszej parafii uświetniają zarówno duże uroczystości (np. Triduum Paschalne, Święta Bożego Narodzenia)
  jak i codzienne liturgie oraz nabożeństwa.

  Głównym zadaniem lektorów jest odpowiednia oprawa Liturgii Słowa, zaś w roli ministrantów jest przygotowywanie ołtarza i pomaganie księdzu  podczas liturgii. W okresie poświątecznym  pomagają księżom podczas wizyt duszpasterskich na terenie Parafii. Ministranci i lektorzy mają swoich świętych patronów: Św. Dominika Savio, św. Jana Berchmans (SJ), św. Stanisława Kostkę (SJ), św. Tarsycjusza i św. Jana Bosco.

   

  Członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza spotykają się raz w tygodniu
  /SOBOTA – MINISTRANCI godz. 10.00/ LEKTORZY godz. 10.30/ na wspólnej modlitwie
  i zabawie w „salce ministranckiej”.

  Istnieje 10 zasad ministranta. Można w nich przeczytać między innymi o posłudze Jezusowi w ludziach, modlitwie za Ojczyznę, pracy nad sobą czy dawaniu innym przykładu.

  Chłopców, którzy pragną zostać MINISTRANTAMI prosimy o kontakt z ks. Sebastianem

  22 maja 2021r. 245
 • 13 kwietnia 2021r. 22 maja 2021r. 1 477