dodano: 2021-11-17 17:39:21 edycja: 2021-11-27 18:44:54 autor: 59 odsłon: 613

Ogłoszenia 21.11.2021 - UROCZYSTOŚĆ KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, skłania nas do uznania panowania i władzy Chrystusa zarówno w życiu osobistym chrześcijan jak i całych społeczności.

Różaniec za zmarłych z wypominkami dziś i w tygodniu o godz. 17:30.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17:45.

W liturgii Kościoła: W poniedziałek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej

Wszystkim tworzącym muzykę i śpiew w naszym kościele i kaplicy: organistce S. Zofii Kozik oraz p. Zdzisławowi Rybce, scholi dziecięcej pod kierownictwem p. Agnieszki Korzeniowskiej, diakoni muzycznej naszej Oazy, chórowi pod dyrekcją p. Szymona Markiewicza, kantorom, muzykom składamy podziękowania i życzenia obfitości Bożych łask i opieki świętej patronki.

W środęwspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy nowenna do MBNP o godz. 18:00

W czwartek – wspomnienie Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

W przyszłą niedzielę gościć będziemy na Mszach św. wolontariat misyjny księży Salwatorianów, którego misją jest pomaganie ludziom zgodnie z przesłaniem założyciela Salwatorianów bł. O. Franciszka Jordana: „Dopóki żyje na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata, nie wolno ci spocząć”.

Za tydzień rozpoczniemy kolejny Adwent. Roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00.

Poświęcone opłatki, świece Caritas będą rozprowadzane od niedzieli 5 grudnia.

Żywność do paczek na Święta dla uboższych parafian będzie zbierana w przygotowanym koszu przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do niedzieli 12 grudnia.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za ofiary wpłacane również na konto parafii, czy przekazywane na tacę w kopertach. Na chwilę obecną: pozostało nam jeszcze wyczyścić i ujednorodnić lastriko na ścianach kościoła, uzupełnić brakujące cokoliki, pomalować nawy boczne i część chóru, dokonać renowacji lamp i posadzki w prezbiterium, oraz doświetlić kościół i założyć nowe nagłośnienie. Liczymy, że część prac uda się wykonać jeszcze przed Świętami.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz spokojnego obfitującego w Boże błogosławieństwo i zdrowie tygodnia.

17 listopada 2021r. 27 listopada 2021r. 59 613