dodano: 2021-04-13 14:39:54 edycja: 2023-09-01 22:58:05 autor: 1 odsłon: 1989

Ruch Światło-Życie

Oaza, czyli wspólnota Ruch Światło-Życie, powstała w naszej parafii ok. 1971 roku i od tamtej pory działa nieprzerwanie. Była i jest miejscem rozwoju młodzieży, miejscem spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Nasza Oaza składa się z kilku małych grup formacyjnych, scholii dbającej o oprawę muzyczną liturgii i grupy teatralnej OGT „A-WI” (Oazowa Grupa Teatralna „A-WI”) zbierającej się, by tworzyć przedstawienia na różne okazje. Co tydzień w piątki o godz. 19.30 gromadzimy się na spotkaniach całą wspólnotą, a w niedziele wspólnie uczestniczymy we Mszy św. o godz. 18.00, angażując się w śpiew i inne posługi.

Dodatkowo spotykamy się w małych grupach formacyjnych, w których wspólnie rozważamy Pismo Święte, rozmawiamy o wierze, poznajemy lepiej Pana Boga, siebie i drugiego człowieka.

Obecnie działają u nas następujące grupy formacyjne:

Nasza wspólnota aktywnie uczestniczy w życiu parafialnym, angażując się w przygotowania do świąt i uroczystości oraz pomagając przy różnych akcjach parafialnych.

Jeśli jesteś w klasie VII-VIII szkoły podstawowej lub w szkole średniej, zapraszamy Cię na spotkania naszej wspólnoty.

Znajdziesz nas też na Facebooku: https://www.facebook.com/oazaborek

13 kwietnia 2021r. 01 września 2023r. 1 1989