02 maja , im.: Longiny, Toli, Zygmunta

W poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dra Kościoła

We wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Decyzją władz zakonnych Siostra Teresa Sokołowska - katechetka z początkiem lipca otrzymała zmianę do parafii Niedźwiedź. Siostrze Teresie dziękujemy za pracę, opiekę nad scholą, troskę o gabloty przy wieży koscioła i dobro posługi szczególnie względem dzieci i rodziców.

W miejcie Siostry Teresy witamy Siostrę Agnieszkę Szczygieł, której życzymy radości i wszelkich łask od Matki Bożej Borkowskiej Pani w realizacji zakonnej, katechetyczno - duszpasterskiej posłudze w naszej parafii.

Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski / w minionym tygodniu / księdza wikariusza Roberta Zycha z dniem 26 sierpnia br mianował wikariuszem w parafii NSPJ w Krakowie - Nowej Hucie. Księdzu Robertowi wdzięczni jesteśmy za kapłańską posługę pośród nas: sprawowane sakramenty, głoszone Słowo Boże, prowadzenie Kręgu Biblijnego, Oazy, pogodę ducha, życzliwość i wszelkie dobro.

Ks. Roberta pożegnamy w środę na nowennie i Mszy św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

Za księdza Roberta do naszej parafii ks. arcybiskup skierował ks. Grzegorza Bularza, którego witamy i zawierzamy opiece Matki Bożej Zwycięskiej Pani.

Spotkanie katechetów w czwartek o godz. 19:00 na plebani.

W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 6:00 – 6:30 i po południu od godz. 17:00 do 18:15. Adoracja Pana Jezusa w piątek od godz. 17:00.

Msza św. dla uczniów klas VII-ch i VIII-ch / przygotowujących się do sakramentu bierzmowania / oraz dla młodzieży na początek nowego roku szkolnego w piątek o godz. 19:00. Okazja do spowiedzi dla młodzieży od godz. 18:45.

Msze św. w kaplicy w piątek i w sobotę o godz.8:00.

Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w pierwszą sobotę w kościele o godz. 8:00. Po Mszy św. różaniec i 15 minutowa medytacja.

Odwiedziny starszych i chorych parafian z posługa sakramentalną w sobotę od godziny 8:30. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie do czwartku włącznie.

Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, Ojca Świętego, Radio Maryja i Telewizji TRWAM w sobotę o godz. 17.30. Po nim w tej intencji Msza Święta o godz. 18:00.

Zmianka Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci w przyszłą niedzielę o godz. 10:30.

Schola dziecięca wznawia swoje próby w niedziele o godz. 9:30 w salce. Serdecznie zapraszamy dzieci pragnące chwalić Pana Boga śpiewem, a może i grą na instrumentach na powakacyjne spotkanie za tydzień.

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii w niedzielę 17 września. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 6:45. Powrót ok. godz. 15:30. Koszt 30 zł. płatny przy zapisie w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

W ostatnią niedzielę na remont dachu na kościele zebraliśmy 8.800zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafii.

Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 7 września o godz. 19:30.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysława Pałkę i Bolesławę Targosz. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.