loading...
27 czerwca , im.: Cypriana, Emanueli, Władysława

Ogłoszenia 13.03.2022 - II Niedziela W. Postu

Dziś Gorzkie Żale o godz. 17:00 w kaplicy św. Teresy o godz. 16:00.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:30 i 19:00, w kaplicy o godz. 16:30.

W liturgii Kościoła:

W sobotę - uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP

Próby chóru w poniedziałki o godz. 20:00 w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy.

Baranki Wielkanocne są do nabycia na stoliku pod chórem. Ofiary za baranki prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.

Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie na kościele zostało pozłocone wewnątrz tabernakulum, zamontowano nowe nagłośnienie / jest jeszcze niekompletne z powodu braku części /. Wokół kościoła i przy kaplicy przeprowadzono pielęgnacyjne cięcia drzew. W SKOZK-u został złożony wniosek o dofinansowanie w trybie awaryjnym dachu na kościele. Obecnie trwają prace w kaplicy św. Józefa i wykonywane są ostatnie doróbki wykończeniowe na kościele.

Trwają zapisy na warsztaty dziennikarskie. Zaproszenie do udziału w zajęciach kierujemy do osób, które pragną rozwijać swój talent pisarski, szczególnie do osób młodych. Warsztaty poprowadzi P. Marcin Austyn, dziennikarz i redaktor z doświadczeniem pracy w ogólnopolskim dzienniku, jak i w mediach elektronicznych. Warsztaty będą służyły m.in. rozwojowi mediów parafialnych, zaś wyróżniające się osoby zostaną zaproszone na praktyki lub staż w redakcjach portalu i telewizji internetowej PCh24.pl oraz pism: „Polonia Christiana” i „Przymierze z Maryją”. Warsztaty są bezpłatne, będą odbywały się raz w tygodniu. Osoby chętne proszone są o pozostawienie kontaktu w zakrystii. Termin warsztatów zostanie dopasowany do preferencji uczestników.

Nasza parafia organizuje wyjazd /we własnym zakresie/ na teatralną inscenizację Męki Pańskiej do Myślenic w reżyserii aktora Teatru Bagatela P. Marcina Kobierskiego, w najbliższą sobotę 19 marca lub 2 kwietnia na godz. 15:30. Aktorzy myślenickiej grupy Misterium w tym roku zagłębiają się w bogactwo Słowa Bożego, by z jego nieskończonej Mądrości wspólnie odkryć na nowo znane wszystkim sceny ewangeliczne, interpretować je i przedstawić w sposób niezwykle nieoczywisty i świeży. Spektakle odbędą się w sali teatralnej Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja 1A, w Myślenicach. Czas trwania ok. 1h 45 minut. Cena wejściówki to dobrowolna ofiara złożona po spektaklu. Zapisy w zakrystii. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii. Polecamy, namawiamy!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Stanisławę Wróbel. Polecamy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 Msze św:

Dni powszednie: 6:30 18:00
Kaplica św. Teresy: pn, śr, pt: V-IX 19.00 / X-IV 17.00

Niedziele święta: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00. Kaplica 8:00 , 11:00

Ofiary na cele
inwestycyjne parafii

Kraków-Borek Fałęcki

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej

ul. Zakopiańska 86, 30‑418 Kraków
+48 12 268 11 10
borek@eparafia.pl

KANCELARIA PARAFIALNA

Pn. / Śr. 15.30 - 16.30
Wt / Czw. 16.00 - 17.00; Pt. 9.30 - 11.00;

Biuro Administracji Cmentarza czynne codziennie w godzinach posługi Kancelarii Parafialnej.

tel. +48 12 268 11 10
Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie