loading...
29 maja , im.: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Ogłoszenia - 19.02.2023

Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 - modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Różańcowe. O godz. 17:00 - adoracja młodzieży i studentów. O godz. 17:30 - nieszpory.

Jutro i we wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

O godz. 12:00 - modlitwa Anioł Pański i różaniec.

O godz. 15:00  - koronka do Bożego Miłosierdzia.  O godz. 17:30 - nieszpory.

W kaplicy św. Teresy wystawienie Najświętszego Sakramentu dziś po Mszy św, porannej do godz. 11:00. Jutro w kaplicy chwila adoracji Pana Jezusa połączona z modlitwą o dobre przeżycie Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej.

W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 6:30, 9:00, 16:00 dla dzieci, 18:00 z nowenną do MBNP i o godz.20:00 dla młodzieży, studentów i powracających z pracy/. W kaplicy św. Teresy Msze św o godz. 8:00 i 17:00.

Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta /od 18 do 60 r. życia/, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek /od 14 r. życia do śmierci/. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na :

  • nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środy o godz. 18:00

  • nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 i 19:00

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w kaplicy o godz. 16:00 w kościele o godz. 17:00 / Taca zbierana na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na wystój ciemnicy i grobu Pańskiego/

Rekolekcje wielkopostne od przyszłej niedzieli do środy 1 marca poprowadzi ks. prof. dr hab. Andrzej Witko, historyk sztuki i teolog.

W przyszła niedzielę Msze św. z naukami dla dorosłych, o godz.10:30 z uwzględnieniem dzieci.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjno-rekolekcyjnym w kaplicy św. Teresy godz. 16:00, w kościele o godz. 17:00.

W poniedziałek 27 lutego :

godz. 8:00 Msza św. z nauką dla dorosłych godz. 17:00 Msza św. z nauką dla dorosłych w kaplicy godz. 18:00 Msza św. z nauką dla dorosłych, po Mszy św. nauka stanowa dla rodziców

Plan rekolekcji jest wydrukowany na ulotkach, prosimy o jego zabranie ze stolika pod chórem oraz jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje dla dzieci będą od trzeciej niedzieli Wielkiego Postu, w dniach od 19 – 22 marca. Prowadzić będzie ks. Mateusz Kozik z parafii św. Floriana w Krakowie / niedziela godz. 10:30, poniedziałek, wtorek, środa godz. 17:00/.

Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na pokrycie kosztów ogrzewania.

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wszelką dobroć, ofiarność, za liczne wpłaty na konto parafii dzięki którym możemy kontynuować nasze prace inwestycyjne. Na chwilę obecną remont zakrystii jest już na ukończeniu. Po renowacji powrócił do kościoła ołtarz boczny Jezusa Miłosiernego / koszt wraz z czyszczeniem i ujednorodnieniem lastrika za ołtarzem 20 tys.zł. / Renowacja obrazu ma być ukończona przed Świętami – koszt 17 tys. zł. Po konserwacji mechanizmu i szafy zegar, który był w prezbiterium kościoła upiększa teraz wnętrze salki Domu Parafialnego / koszt 4 tys. zł. /

Pragniemy poinformować, że przez wieloletnie używanie dzwonów mechanizm ich zawieszenia i uruchamiania jest w bardzo złym stanie. By nie potęgować zagrożenia dla dzwonów, konstrukcji i dzwonnicy zgodnie zaleceniem wydanej opinii technicznej dzwony zostały wyłączone. W myśl oceny konieczna jest wymiana całej mechaniki i automatyki dzwonów. Kalkulacja kosztów to 47 tys.zł. Przed nami uzyskanie stosownych pozwoleń, uzgodnienia i naprawa. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić czasu realizacji. Postaramy się, by był możliwie szybki.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Klaudię Niemiec. Polecamy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożej opieki, błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 Msze św:

Dni powszednie: 6:30 18:00
Kaplica św. Teresy: pn, śr, pt: V-IX 19.00 / X-IV 17.00

Niedziele święta: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00. Kaplica 8:00 , 11:00

Ofiary na cele
inwestycyjne parafii

Kraków-Borek Fałęcki

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej

ul. Zakopiańska 86, 30‑418 Kraków
+48 12 268 11 10
borek@eparafia.pl

KANCELARIA PARAFIALNA

Pn. / Śr. 15.30 - 16.30
Wt / Czw. 16.00 - 17.00; Pt. 9.30 - 11.00;

Biuro Administracji Cmentarza czynne codziennie w godzinach posługi Kancelarii Parafialnej.

tel. +48 12 268 11 10
Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie