25 kwietnia , im.: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia 20 Niedziela Zwykła- 14.08.2022

Dziś przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika.

W poniedziałek - uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie Mszy świętych pobłogosławimy przyniesione zioła i kwiaty.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP to dla naszej wspólnoty wyjątkowo świąteczny dzień – PARAFIALNY ODPUST. Zapraszamy na uroczystą sumę o godz.12:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Janusza Mastalskiego. Ksiądz Biskup jutro będzie również odprawiał Mszę św. o godz. 10:30.

W czasie odpustu modlić się będziemy za całą parafię, jak również za ks. kan. Mariana Chyrca – solenizanta. Sumę odpustową uświetni chór parafialny pod dyrekcją P. Szymona Markiewicza oraz orkiestra Solvay.

W środę - święto św. Jacka W sobotę - wspomnienie św. Bernarda, opata

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.

W minioną środę wszystkie dotychczasowe prace renowacyjne w naszej świątyni zostały odebrane z uznaniem przez Komisję Miejskiego Konserwatora Zabytków. Omówiono również harmonogramy dalszych poczynań konserwatorskich związanych z wymianą drzwi wahadłowych, odnowieniem metaloplastyki ołtarzy bocznych i ołtarza głównego. Z końcem lipca nasza parafia otrzymała dofinansowanie ze SKOZK-u na wykonanie jeszcze w tym roku remontu wieży-sygnaturki i wymianę 1/3 dachu. / Koszt inwestycji ponad 220 tys. z czego otrzymaliśmy 180 tys. zł./. Na chwilę obecną mamy już wymagane pozwolenia i uzgodnienia. Na uroczystość odpustową został odnowiony feretron MB Królowej Polski i jeden z najstarszych sztandarów parafii z Matką Bożą i godłem ojczyzny z roku 1926.  Można je zobaczyć w kaplicy św. Józefa. Ponadto za dar ofiarny rodziców dzieci pierwszokomunijnych zostały zakupione nowe dywany do wnętrza kościoła. Udało się również doposażyć kaplicę św. Józefa w ołtarz i ławki. Bóg zapłać wszystkim za wszelką dobroć i ofiarność.

Panu Zdzisławowi Rybce wyrażamy wdzięczność i uznanie za kompozycje muzyczne pieśni Maryjnych dla naszej parafii: „Zwycięska Pani” i „Borkowska Pani” z tekstem P. Franciszka Klimka oraz „Pani Zwycięska” z tekstem P. Seweryna Msciwijewskiego. / Pierwszą pieśń już umiemy, pozostałych zapewne nauczymy się niebawem /. Warto zaznaczyć, ze pieśni otrzymały imprimatur władzy kościelnej Archidiecezji Krakowskiej.

Państwu Zofii i Januszowi Piwowarczyk dziękujemy za dar kwiatów zdobiących ołtarz.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wspierająca polskich misjonarzy 19 sierpnia. Sprzęt prosimy składać w piątek pod zadaszeniem przy wejściu do dawnej kancelarii do godz. 11:00.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Fryderyka Bobka. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Przebywającym na wakacjach i urlopach miłego wypoczynku.