Ogłoszenia - 27 Niedziela Zwykła 5.10.2025
Dziś pierwsza niedziela miesiąca, wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
W liturgii Kościoła :
We wtorek - wspomnienie NMP Różańcowej.
Procesja różańcowa z figurą Matki Bożej o godz. 17:30.
Zmianka Tajemnic Różańcowych po Mszy wieczornej.
W czwartek - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.
Nabożeństwo różańcowe dziś i w tygodniu o g. 17:30. W kaplicy św. Teresy: poniedziałek, środa, piątek po Mszy św. o godz. 17:00.
Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej Nauczycieli, Wychowawców, Pedagogów uczelni wyższych, szkół i przedszkoli zapraszamy na chwilę modlitwy, reflacji pod przewodnictwem ks. prof. dr hab. Roberta Woźniaka w czwartek o godz. 18:00. Temat tegorocznego parafialnego Dnia Nauczyciela: „Nadzieja wychowawcy: wychowanie ku nadziei”.
Nauczycieli pragnących uczestniczyć po Mszy św. we wspólnym spotkaniu z ks. profesorem w sali Domu Parafialnego ze względów organizacyjnych prosimy dziś o potwierdzenie swojego udziału w zakrystii.
W piątek drugi miesiąca Msza św. w kaplicy św. Józefa rano. Krucjata modlitwy rodziców za dzieci do św. Józefa po Mszy św. wieczornej.
Dzień Papieski w całym kraju obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Datki na fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierający kształcenie zdolnej młodzieży z uboższych rodzin będą zbierane po Mszach św.
Jeszcze tylko dziś przyjmujemy zapisy w zakrystii na spektakl myślenickiej grupy Misterium „Prace społeczne” w reżyserii Marcina Kobierskiego w niedzielę 19.10 o godz. 15:30. Koszt przejazdu: dorośli 20 zł. młodzież 10 zł.
50-tą rocznicę konsekracji naszego kościoła przez kardynała Karola Wojtyłę świętować będziemy niedzielę 26 października. W ten dzień w aktem zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej naszych rodzin i nas samych oraz korowodem świętych uroczyście zakończymy obchody 100-lecia parafii. Zachęcamy dzieci młodzież i dorosłych do zapoznania się z życiorysami świętych i błogosławionych oraz przygotowania sobie kostiumów wybranych postaci do przebrania się.
Duchowe przygotowanie do tej uroczystości poprowadzi ks. dr Stanisław Mieszczak – Sercanin w niedzielę 19 października. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.
Więcej szczegółów oraz zgłoszenia chętnych rodziców do pomocy w organizacji u ks. Pawła.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych darów.