19 kwietnia , im.: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia - 29.01.2023

Wystawę plenerową o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii możemy obejrzeć od dziś do 04 lutego przy naszej parafii

Publikacje o śp. Helenie oraz liczne pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i Meksyku. możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

W czwartek - święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej /.

Msze św. z obrzędem poświęcenia świec:

- w kościele o godz. 6:30, 9:00 i godz.18:00 przy świetle świec i choinek.

- w kaplicy św. Teresy o godz. 8:00 i 17:00.

Po Mszy św. wieczornej w kościele demontaż szopki i choinek. Za pomoc podobnie jak przy ich ubieraniu z serca już dziś dziękujemy.

Prosimy, by palone przez nas w tym dniu świece miały osłonki na kapiący wosk. Możemy je nabyć na stoliku pod chórem.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Msza św. w intencji Sióstr pracujących w naszej parafii o godz. 18:00. Taca z każdej Mszy św. przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne.

W piatek – wspomnienie św. Błażeja, bm – patrona w chorobach gardła. W czasie Mszy świętych poświęcenie świec i modlitwa błogosławieństwa naszych gardeł.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź dzieci, dorosłych oraz adoracja Pana Jezusa w piątek od godz. 17:00.

Msze św. w kaplicy w poniedziałek o godz. 17:00, w piątek i w sobotę o godz.8:00.

Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w pierwszą sobotę w kościele o godz. 8:00. Po Mszy św. zgodnie z prośbą Matki Bożej w Fatimie różaniec i 15 minutowa medytacja.

Odwiedziny starszych i chorych parafian z posługa sakramentalną w sobotę od godz. 8:30. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie do czwartku włącznie.

Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, Ojca Świętego, Radio Maryja i Telewizji TRWAM w sobotę o godz. 17.30. Po nim Msza Święta.

Zmianka Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.

Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej parafii. Z serca dziękujemy za świadectwo wiary, życzliwość, za wszystkie rozmowy, sugestie, ofiary i poczęstunki. Część ofiar przeznaczamy na Kurię, Caritas, Uniwersytet Papieski, Misje oraz na bratnią pomoc księżom chorym.

Dziękujemy ministrantom, lektorom i ich rodzicom za pomoc w organizacji i przebieg tegorocznej kolędy. Panu Bartoszowi Kucowi wdzięczni jesteśmy za koordynacje całości wizyt duszpasterskich.

Wizyty kolędowe zgłoszone w ramach uzupełnień odbędą się po niedzieli 5 lutego po wcześniejszym oddzwonieniu przez kapłana.

Wszystkim życzymy radosnego świętowania, błogosławionego tygodnia.