27 kwietnia , im.: Sergiusza, Teofila, Zyty

Ogłoszenia Parafialne - 5 Niedziela Wielkanocy 2.05.2021

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym w przyszłą niedzielę po Mszach św.

Nabożeństwa majowe o godz. 17:45, w kaplicy o godz. 18:45.

W tym roku podczas nabożeństw majowych po raz pierwszy jest odmawiana Litania loretańska z wezwaniami, które do tekstu modlitwy dołożył papież Franciszek

„Matko miłosierdzia” (po „Matko Kościoła”)

„Matko nadziei” (po „Matko łaski Bożej”)

„Pociecho migrantów” (po „Ucieczko grzesznych”)

Wezwanie „Matko miłosierdzia”, które w polskiej wersji Litanii już było w użyciu (po wezwaniu „Matko łaski Bożej”), będzie znajdować się w nowym miejscu.

W poniedziałek 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski –  głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00.

We wtorek - wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników

W środę - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera - nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym o godz.17:45.

W poniedziałek, wtorek, środę  /dawne dni krzyżowe / modlić się będziemy o urodzaje i za kraje głodujące w czasie nabożeństw majowych.

W czwartek - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

W sobotę - uroczystość św. Stanisława BM, patrona Polski i naszej parafii.

Suma odpustowa ku czci św. Stanisława w sobotę o godz.18:00. Mszy św. przewodniczył będzie ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak.

W sobotę swoje imieniny obchodzić będzie Siostra przełożona Stanisława, której już dziś życzymy obfitości Bożych łask, opieki Maryi i św. patrona. Msza św. w intencji  Siostry solenizantki o godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe wraz z majówką o godz. 17:45.

Nowa strona internetowa parafii, nowe adresy poczty email parafii i administracji cmentarza zostały uruchomione w dniu wczorajszym, 1-go maja. Nazwa nowej strony: zwycieska.eparafia.pl Znajdziemy na niej min. bieżące informacje z życia parafii, ogłoszenia, dane kontaktowe, intencje mszalne danego miesiąca, oraz intencje pogrzebowe. Przez stronę parafii będziemy mogli uruchomić transmisję internetową, wysłać intencję modlitewną na nowennę, przekazać ofiarę na cele inwestycyjne parafii.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adama Pyłko, Barbarę Kubik, Rozalię Bała, Barbarę Woźny. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim życzymy miłego świętowania i wielu łask Bożych.