loading...
28 maja , im.: Augustyna, Ingi, Jaromira

Triduum Paschalne - ogłoszenia.

                                 TRIDUUM PASCHALNE

                                 przewodniczyć będzie w tym roku Ks. Bp. Robert Chrząszcz

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Godzina Święta o godz. 21:00. Kościół otwarty będzie do godz.23:00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

- wznowienie adoracji w ciemnicy o godz.7:00

- godz. 9.00 Jutrznia z młodzieżą, / prowadzi oaza /

- godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci,

- godz.15.00 Droga Krzyżowa i nowenna do Miłosierdzia Bożego

w kościele i w kaplicy / dla młodzieży i dorosłych /

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. Celebruje liturgię Męki Pańskiej. Nabożeństwo Wielkopiątkowe składa się z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W naszej parafii liturgia o godz. 18:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek wierni między 18-tym, a rozpoczęciem 60-go roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

- po liturgii Męki Pańskiej śpiew - Gorzkich Żali / 3 części / 

- adoracja w Pana Jezusa grobie do godz. 24:00

godz.21:00 - młodzież i studenci, / prowadzi oaza /

godz. 22:00 - dolna część parafii, / prowadzą róże różańcowe /

godz. 23:00 - os. Jugowice i ulice przyległe do kościoła. / prowadzi Rada Parafialna /

Nawiedzając i adorując Pana Jezusa w Grobie Pańskim możemy również oddać cześć Krzyżowi Świętemu przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon /bez ucałowania /. Ofiary składane przy krzyżu są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – DZIEŃ WIGILII PASCHALNEJ wznowienie adoracji Pana Jezusa w Grobie o godz.7:00.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW – od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny
W kaplicy św. Teresy o godz. 10:00 i 13:00.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego w sobotę, w kościele o godz. 15:00, a od Niedzieli Wielkanocnej codziennie o godz. 17:45.

Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19:00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem.

Liturgię rozpoczniemy przed kościołem od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, w kościele będziemy słuchać orędzia paschalnego, Słowa Bożego, zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Całość zwieńczy uroczysta Liturgia Eucharystyczna i procesja rezurekcyjna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec z osłonkami.

Msze św. w Wielkanoc i w drugi dzień Świąt w porządku niedzielnym.

Niech Boży Duch pomaga Wszystkim doświadczać Miłości Odkupienia i Radości Zmartwychwstania!Msze św:

Dni powszednie: 6:30 18:00
Kaplica św. Teresy: pn, śr, pt: V-IX 19.00 / X-IV 17.00

Niedziele święta: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00. Kaplica 8:00 , 11:00

Ofiary na cele
inwestycyjne parafii

Kraków-Borek Fałęcki

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej

ul. Zakopiańska 86, 30‑418 Kraków
+48 12 268 11 10
borek@eparafia.pl

KANCELARIA PARAFIALNA

Pn. / Śr. 15.30 - 16.30
Wt / Czw. 16.00 - 17.00; Pt. 9.30 - 11.00;

Biuro Administracji Cmentarza czynne codziennie w godzinach posługi Kancelarii Parafialnej.

tel. +48 12 268 11 10
Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie