26 kwietnia , im.: Marii, Marzeny, Ryszarda

33 Dni, które mogą wszystko zmienić

13 października, w czasie nabożeństwa fatimskiego, w naszej parafii będziemy mogli dokonać aktu zawierzenia siebie Maryi. Przypominamy, że ramach przygotowania należy odprawić w domu 33-dniowe rekolekcje. / Najpóźniej można zacząć je 8 września w Narodzenie NMP, by skończyć przed 13 października /. Szczegóły tej inicjatywy są dostępne na stronie www.oddanie33.pl

Te rekolekcje to niesamowita przygoda, posłuchajcie tych, którzy już się zawierzyli https://www.youtube.com/watch?v=MHaQr7HlPLQ

Wszyscy przeżywamy obecnie trudny czas po epidemii. Wielu martwi się i przeżywa dramat wojny za wschodnią granicą. Wobec kryzysu gospodarczego wiele osób przeżywa niepokój, lęk przed utratą pracy, ale i środków do życia. Także w przestrzeni publicznej relacje międzyludzkie nie napawają optymizmem. My księża odczytujemy tę trudną sytuacje jako wezwanie do modlitwy. Może właśnie tego oczekuje od nas Maryja?  Pomyślcie o tym i poczytajcie o tej idei na stronie www.oddanie33.pl

Zawierzenie czy oddanie się Maryi to akt woli, trzeba po prostu wzbudzić w sobie pragnienie, że ja chcę się zwierzyć się Matce Bożej i Jej oddać wszystko co stanowi moje życie.

Warto zapytać siebie samego, dlaczego ja chcę się zwierzyć Maryi. I oczywiście będą wśród nas tacy, którzy chcą zawierzyć się Maryi, bo czują niepokój, strach, obawę, lęk przed tym co się dzieje, przed chorobą, przed złem… i rzeczywiście ten niepokój może być jednym z motywów zawierzenie, ale nie powinien być głównym. Byłoby to bardzo płytkie gdybyśmy w ten sposób podejmowali decyzje o zawierzeniu Maryi niejako ze strachu albo na wszelki wypadek, czy jako „parasol ochronny”.

Natomiast co powinno być motywem głównym zwierzenia?

Miłość, miłość do Jezusa i jego Matki. To zawierzenie powinno być nie tyle ze strachu, nie tyle z lęku, co z miłości. Przychodzimy do Tej, która kochała najbardziej, najpełniej, i prosimy ją, aby nas nauczyła kochać, aby nas prowadziła, najlepiej jak dzieci, za rękę.

Zawierzanie przynagla nas do wysiłku, do poszukiwania, do rozpoznawania Maryi, jej życia.
I chyba o to w zawierzeniu chodzi, zdobyć się na wysiłek, aby coś z siebie dać, coś ofiarować właśnie z miłości do Jezusa i Maryi. Stąd każdego dnia mamy sięgać do tych tekstów, są dostępne na tej stronie internetowe
http://www.oddanie33.pl Rozważajmy te słowa, odmawiajmy też różaniec, aby nie zmarnować okazji do ożywiania pobożności maryjnej.

Przyłączcie się do tej modlitwy, podejmijcie trud rekolekcji, zawierzcie się Maryi Niech Ona nasza Matka, prowadzi nas wszystkich do Pana Jezusa.

Mamy czas do 13 października, aby odprawić 33 dniowe rekolekcje. 13 października, w ostanie nabożeństwo fatimskie, dokonamy aktu zawierzenia siebie Maryi.

O Maryjo,

Matko Miłosierdzia,

czuwaj nad wszystkimi,

aby nie był daremny Krzyż Chrystusa,

aby człowiek nie zagubił drogi dobra,

nie utracił świadomości grzechu

i umiał coraz głębiej ufać Bogu

«bogatemu w miłosierdzie»,

by z własnej woli spełniał dobre czyny,

które Bóg z góry przygotował

i w ten sposób żył

«ku chwale Jego majestatu»”.