loading...
29 maja , im.: Benity, Maksymiliana, Teodozji

4 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale dziś o godz. 17:00, w kaplicy św. Teresy godz. 16:00.
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30 i 19:00, w kaplicy o godz. 16:30. W piątek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, trzeci piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu 19:30. Różaniec za Ojczyznę o godz. 20:30.

Bierzmowanie młodzieży z klas VIII w sobotę o godz. 12:00. Triduum modlitewne dla kandydatów – wtorek, środa, czwartek – Msza św. o godz. 18:00, po Eucharystii próba. Spowiedź przed bierzmowaniem w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:15.

Dzień skupienia i działania dla dziewcząt 15+ organizują Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Krakowie, ul. Parkowa 11B, w sobotę 20 marca. Szczegóły w gablocie.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy świecką misjonarkę p. Katarzynę Jawor. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć jej posługę wśród najuboższych w Peru.

Ofiary na organizację świątecznych paczek dla uboższych parafian możemy składać do skarbony przy św. Antonim, lub za ławkami z jałmużną wielkopostną.

Remont Domu Katechetycznego został zakończony. / m.in. zostały wymienione wszystkie instalacje, w dolnej części budynku wykonana izolacja powierzchniowa na gruncie, nowe wylewki, płytki, wykonano tynki gipsowe, w górnej części podwieszono sufity, zabezpieczono ściany, wykonano gładzie gipsowe, ocieplono również płytę pod dachem. Na całym obiekcie założono nowe drzwi, nowe oświetlenie, nowa wentylacja. Do Domu Katechetycznego została przeniesiona z kościoła kancelaria parafialna i administracja cmentarza – mieszczą się w dolnej części budynku wraz z obszerną poczekalnią – salą spotkań i toaletą. W górnej części mamy trzy salki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz dwie toalety. Poświęcenie budynku po kapitalnym remoncie przez bpa Janusza Mastalskiego w sobotę po bierzmowaniu młodzieży ok godz. 13:15. Ze względów epidemiologicznych zapraszamy na chwilę modlitwy opiekunów i przedstawicieli grup parafialnych. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją pracą, ofiarą, serdecznością wsparli dzieło odnowy Domu Katechetycznego. Koordynacja całości firma PR Projekt Paweł Put z Nowego Targu. Panu Leszkowi Krzyworzece wraz synem Michałem dziękujemy za wszystkie prace informatyczne i telekomunikacyjne ofiarowane w darze serca. Państwu Barbarze i Pawłowi Zięba z Bysiny dziękujemy za wykonanie i ufundowanie nowych ławek do kaplicy św. Józefa.
Aktualny stan przygotowań do podjęcia prac remontowych kościoła: Dokumentacja projektowa remontu kościoła jest na etapie uzyskania uzgodnienia Miejskiego Konserwatora Zabytków. W zeszłym tygodniu /w środę / odbyło się spotkanie komisji konserwatorskiej w celu omówienia na miejscu zakresu i sposobu prowadzenia prac remontowych. Otrzymaliśmy zgodę na przeprowadzenie inwentaryzacji instalacji elektrycznej i wykonanie prób prac konserwatorskich. Prace w tym zakresie będą czynione od jutra. Następnie czeka nas uzgodnienie koncepcji z Archidiecezjalną Komisją do Spraw Renowacji Zabytków. Ostatnim etapem formalnym po uzyskaniu pozwolenia konserwatorskiego będzie uzyskanie decyzji o pozwoleniu na prowadzenie prac budowlanych w Wydziale Architektury Urzędu Miasta Krakowa.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Krystynę Kłosowicz. Polecamy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia.Msze św:

Dni powszednie: 6:30 18:00
Kaplica św. Teresy: pn, śr, pt: V-IX 19.00 / X-IV 17.00

Niedziele święta: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00. Kaplica 8:00 , 11:00

Ofiary na cele
inwestycyjne parafii

Kraków-Borek Fałęcki

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej

ul. Zakopiańska 86, 30‑418 Kraków
+48 12 268 11 10
borek@eparafia.pl

KANCELARIA PARAFIALNA

Pn. / Śr. 15.30 - 16.30
Wt / Czw. 16.00 - 17.00; Pt. 9.30 - 11.00;

Biuro Administracji Cmentarza czynne codziennie w godzinach posługi Kancelarii Parafialnej.

tel. +48 12 268 11 10
Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie